Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG41AC
D38999/20MG41AC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG41AC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MG41AC.pdf
Availability of D38999/20MG41AC
QUANTITY
D38999/20MG41AC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG41AC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG41AC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG41AC
Related LinksD38999/, D38999/20MG41AC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG41AC Details Description
Related parts for D38999/20MG41AC
CAP CER 10000PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
OSC 5.0V PROG TTL STBY 50PPM datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECTION WHITE datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
MAGNETICS RF TRANSFORMER datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 RA SMT/CLIP DR 15AU datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf