Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG41PA-LC
D38999/20MG41PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG41PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MG41PA-LC.pdf
Availability of D38999/20MG41PA-LC
QUANTITY
D38999/20MG41PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG41PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG41PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG41PA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MG41PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG41PA-LC Details Description
Related parts for D38999/20MG41PA-LC
IC FLASHER 18M OHM SHUNT 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 15K OHM 1206 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
35P HSG JR TIMER KIT datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf