Amphenol Aerospace Operations D38999/20MH21PA-LC
D38999/20MH21PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MH21PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MH21PA-LC.pdf
Availability of D38999/20MH21PA-LC
QUANTITY
D38999/20MH21PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MH21PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MH21PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MH21PA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MH21PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MH21PA-LC Details Description
Related parts for D38999/20MH21PA-LC
CAP CER 3.9UF 25V X5R 1206 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 1.25MSPS SMP 28SSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL GP LV 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 38MM datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf