Amphenol Aerospace Operations D38999/20MH55HC-LC
D38999/20MH55HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MH55HC-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MH55HC-LC.pdf
Availability of D38999/20MH55HC-LC
QUANTITY
D38999/20MH55HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MH55HC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MH55HC-LC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MH55HC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MH55HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MH55HC-LC Details Description
Related parts for D38999/20MH55HC-LC
LED T-3MM 635NM RED DIFF PCB datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V Y5V 0603 datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 2K 20DIP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 8-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 510K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
DC/DC EIGHTH BRICK datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 3W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 9POS .050 THRUHOLE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1K OHM 5% 300W datasheet.pdf