Amphenol Aerospace Operations D38999/20MH55HE-LC
D38999/20MH55HE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MH55HE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MH55HE-LC.pdf
Availability of D38999/20MH55HE-LC
QUANTITY
D38999/20MH55HE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MH55HE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MH55HE-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MH55HE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MH55HE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MH55HE-LC Details Description
Related parts for D38999/20MH55HE-LC
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 120V datasheet.pdf
IC MPU EP7 74MHZ 208LQFP datasheet.pdf
CBL RIBN 9COND 0.050 BLACK 300' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 13 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
SENS PROX M8 2MM DC2W-NO .3M datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC DO15 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 155.52MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN CIC FFC RCPT 5POS 2.54MM datasheet.pdf
RES 10.0K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 1.154A 150 MOHM datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf