Amphenol Aerospace Operations D38999/20MH55SE
D38999/20MH55SE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MH55SE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MH55SE.pdf
Availability of D38999/20MH55SE
QUANTITY
D38999/20MH55SE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MH55SE
Internal Part NumberEIS-D38999/20MH55SE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MH55SE
Related LinksD38999/, D38999/20MH55SE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MH55SE Details Description
Related parts for D38999/20MH55SE
RES SMD 9.31K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM FLATPOWER datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 23POS TIN datasheet.pdf
RES SMD 9.76K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf