Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ29AC
D38999/20MJ29AC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ29AC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MJ29AC.pdf
Availability of D38999/20MJ29AC
QUANTITY
D38999/20MJ29AC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ29AC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ29AC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ29AC
Related LinksD38999/, D38999/20MJ29AC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ29AC Details Description
Related parts for D38999/20MJ29AC
FIXED IND 8.2UH 130MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-SOIC datasheet.pdf
GLUE HOTMELT HIPUR PLY 75SEC SET datasheet.pdf
CARD EDGE 70POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.028" NYLON 1/4" datasheet.pdf
RING NYLAKRIMP FUNNEL ENTRY datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
OSC XO 644.53125MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.2K OHM 1% 50W datasheet.pdf