Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ43BB
D38999/20MJ43BB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ43BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MJ43BB.pdf
Availability of D38999/20MJ43BB
QUANTITY
D38999/20MJ43BB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ43BB
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ43BB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ43BB
Related LinksD38999/, D38999/20MJ43BB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ43BB Details Description
Related parts for D38999/20MJ43BB
IC MPU STRONGARM 232MHZ 520BGA datasheet.pdf
LED YELLOW DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
RES 470K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V Z5U 1206 datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 80A 700VAC datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 25V 20% 1206 datasheet.pdf
RES 15 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf