Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ4HD
D38999/20MJ4HD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ4HD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MJ4HD.pdf
Availability of D38999/20MJ4HD
QUANTITY
D38999/20MJ4HD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ4HD
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ4HD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ4HD
Related LinksD38999/, D38999/20MJ4HD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ4HD Details Description
Related parts for D38999/20MJ4HD
CARD EDGE 20POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 2KV X7R 2220 datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 2.6A SC75-6 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 100A TO263-3 datasheet.pdf
CA,62.5,MTRJ-SC datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf