Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ61BN
D38999/20MJ61BN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ61BN
Brief Description
CONN RCPT 61POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MJ61BN.pdf
Availability of D38999/20MJ61BN
QUANTITY
D38999/20MJ61BN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ61BN
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ61BN
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ61BN
Related LinksD38999/, D38999/20MJ61BN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ61BN Details Description
Related parts for D38999/20MJ61BN
IC TXRX RS232 5V 28-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 39 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf