Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ61HN-LC
D38999/20MJ61HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ61HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MJ61HN-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ61HN-LC
QUANTITY
D38999/20MJ61HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ61HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ61HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ61HN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ61HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ61HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ61HN-LC
CONN EDGECARD 88POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
BOX PLSTC GRY/CLR 14.5"LX12.72"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.15A 5TSOP datasheet.pdf
IC T1/E1/J1 64KCC ELEMENT 64LQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 3W DO214AC datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD WITH LED datasheet.pdf
SCR 1400V 3200A K-PUK datasheet.pdf
68UF 25V 9,4X23,3MM 125C 20000H datasheet.pdf