Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ61PD
D38999/20MJ61PD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ61PD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MJ61PD.pdf
Availability of D38999/20MJ61PD
QUANTITY
D38999/20MJ61PD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ61PD
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ61PD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ61PD
Related LinksD38999/, D38999/20MJ61PD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ61PD Details Description
Related parts for D38999/20MJ61PD
CONN PLUG 29POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 4.02 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 88MM datasheet.pdf
DDR2 1GB DIMM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB datasheet.pdf
MICRO 25 SKT 48" RBW JACKS datasheet.pdf