Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ61SE
D38999/20MJ61SE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ61SE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 61POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MJ61SE.pdf
Availability of D38999/20MJ61SE
QUANTITY
D38999/20MJ61SE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ61SE
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ61SE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ61SE
Related LinksD38999/, D38999/20MJ61SE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ61SE Details Description
Related parts for D38999/20MJ61SE
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 4A 125V datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
CABLE ASSY SM 2.5BAY ZIR 65 FT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 15A 48V datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 560 UH 25% datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
MC 1 5/ 8-ST-3 5-LR datasheet.pdf
CAP FILM 24UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf