Amphenol Aerospace Operations D38999/20SD35HN-LC
D38999/20SD35HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20SD35HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 37C 37#22D PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20SD35HN-LC.pdf
Availability of D38999/20SD35HN-LC
QUANTITY
D38999/20SD35HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20SD35HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20SD35HN-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20SD35HN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20SD35HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20SD35HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20SD35HN-LC
IDC CABLE - MKC60K/MC60G/MPK60K datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 200MA SOD323 datasheet.pdf
IC OTP 1KBIT TO92-3 datasheet.pdf
IC CLK ZDB 4OUT 170MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
CONN CIC RCPT 7POS 2.54MM datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC .300A datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER DL VERT TIN 38POS datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MODEL 212 TAP SWITCH 20A 150V datasheet.pdf