Amphenol Aerospace Operations D38999/20TC8BN
D38999/20TC8BN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TC8BN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 8C 8#20 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20TC8BN.pdf
Availability of D38999/20TC8BN
QUANTITY
D38999/20TC8BN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TC8BN
Internal Part NumberEIS-D38999/20TC8BN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TC8BN
Related LinksD38999/, D38999/20TC8BN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TC8BN Details Description
Related parts for D38999/20TC8BN
SWITCH MINI SPST-NO HINGE .187QC datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 3PIN SLD CUP datasheet.pdf
DC-DC 6W SINGLE O/P 4:1 INPUT SI datasheet.pdf