Amphenol Aerospace Operations D38999/20TF35AN
D38999/20TF35AN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TF35AN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 66C 66#22D PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20TF35AN.pdf
Availability of D38999/20TF35AN
QUANTITY
D38999/20TF35AN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TF35AN
Internal Part NumberEIS-D38999/20TF35AN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TF35AN
Related LinksD38999/, D38999/20TF35AN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TF35AN Details Description
Related parts for D38999/20TF35AN
FUSE BRD MNT 7A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM SINGLE STR 36POS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
TIMER INTERVAL 30M 115VAC PANEL datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN HDR 2.0MM SNGL PCB RA 16POS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 448B FLASH SOT23-6 datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 3W DO216AA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 4.0960MHZ CMOS SMD datasheet.pdf