Amphenol Aerospace Operations D38999/20TJ43SB
D38999/20TJ43SB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TJ43SB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 43C 23#20 20#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20TJ43SB.pdf
Availability of D38999/20TJ43SB
QUANTITY
D38999/20TJ43SB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TJ43SB
Internal Part NumberEIS-D38999/20TJ43SB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TJ43SB
Related LinksD38999/, D38999/20TJ43SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TJ43SB Details Description
Related parts for D38999/20TJ43SB
CONN RECEPT VERT 60POS .8MM DUAL datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V Z5U 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 477NH 250MA 1.76 OHM datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A TO220-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller I2C, SPI Dimming 70mA Backlight 64-TQFP-EP (10x10) datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT CP datasheet.pdf
HEAT SHRINK MARKERS 4.8MM datasheet.pdf