Vishay/Dale TNPW0603130KBETA
TNPW0603130KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603130KBETA
Brief Description
RES SMD 130K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603130KBETA.pdf
Availability of TNPW0603130KBETA
QUANTITY
TNPW0603130KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603130KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603130KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603130KBETA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603130KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603130KBETA Details Description
Related parts for TNPW0603130KBETA
CABLE MOLDED RG58/U 24" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 170PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 113VC SMA datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/5W .005% RADIAL datasheet.pdf
RFSB,S,8.0 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 29 AWG 1000 FT YL datasheet.pdf
LJT 66C 66#22D PIN RECP datasheet.pdf
3300UF 35V 16X35MM 85C 3500H datasheet.pdf