Amphenol Aerospace Operations D38999/20WA98JA-LC
D38999/20WA98JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WA98JA-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT
Datasheet Download
D38999/20WA98JA-LC.pdf
Availability of D38999/20WA98JA-LC
QUANTITY
D38999/20WA98JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WA98JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WA98JA-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WA98JA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WA98JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WA98JA-LC Details Description
Related parts for D38999/20WA98JA-LC
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 520MA 430 MOHM datasheet.pdf
TORX KEY FLAG HANDLE T8 3" datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 0 DEG BLACK/WHITE datasheet.pdf
RES 205 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
SV 7.62HP/5/90MSF4 SC/04R BK datasheet.pdf
SCR 100A 100V POWERMITE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
47UF 40V 8X18MM 85C 10000H datasheet.pdf