Amphenol Aerospace Operations D38999/20WC4HN-LC
D38999/20WC4HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WC4HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN
Datasheet Download
D38999/20WC4HN-LC.pdf
Availability of D38999/20WC4HN-LC
QUANTITY
D38999/20WC4HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WC4HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WC4HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WC4HN-LC
Related LinksD38999/2, D38999/20WC4HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WC4HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20WC4HN-LC
IDC CABLE - CSC10G/AE10G/CSC10G datasheet.pdf
IC BUFF DVR N-INV O/DRAIN SC705 datasheet.pdf
SPEAKER 8 OHM .25W 20MM ROUND datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP SLOW/START datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SITE LICENSE PCI TARG 32B ECP2M datasheet.pdf
ADAPTER BNC MALE/MALE datasheet.pdf
RES 442 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 230MA 2.4 OHM datasheet.pdf