TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/20WD18HN-LC
D38999/20WD18HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WD18HN-LC
Brief Description
CONN RCPT 18POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
D38999/20WD18HN-LC.pdf
Availability of D38999/20WD18HN-LC
QUANTITY
D38999/20WD18HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WD18HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WD18HN-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WD18HN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WD18HN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/20WD18HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20WD18HN-LC
MOSFET N-CH 40V 100A D2PAK datasheet.pdf
CAP TRIMMER 1.5-10PF 25V SMD datasheet.pdf