ON Semiconductor NSV40301MZ4T1G
NSV40301MZ4T1G picture photo
Mfg. Part Number
NSV40301MZ4T1G
Brief Description
TRANS NPN 40V 3A SOT223-4
Datasheet Download
NSV40301MZ4T1G.pdf
Availability of NSV40301MZ4T1G
QUANTITY
NSV40301MZ4T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of NSV40301MZ4T1G
Internal Part NumberEIS-NSV40301MZ4T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeNPN
Current - Collector (Ic) (Max)3A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)40V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic200mV @ 300mA, 3A
Current - Collector Cutoff (Max)100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce200 @ 1A, 1V
Power - Max800mW
Frequency - Transition215MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-261-4, TO-261AA
Supplier Device PackageSOT-223
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NSV40301MZ4T1G
Related LinksNSV4030, NSV40301MZ4T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NSV40301MZ4T1G Details Description
Related parts for NSV40301MZ4T1G
IDC CABLE - MCE40K/MC40G/X datasheet.pdf
STACK MINI DIN REC ASSY 6/6P datasheet.pdf
RES SMD 9.31KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS 1.5MM R/A SMD datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC ARM9 BLUESTREAK MCU 256BGA datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT 6POS datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.0012UF RADIAL datasheet.pdf