TDK Corporation MZA2010F470C
MZA2010F470C picture photo
Mfg. Part Number
MZA2010F470C
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
BEAD FERRITE ARRAY 47 OHM 2010
Datasheet Download
MZA2010F470C.pdf
Availability of MZA2010F470C
QUANTITY
MZA2010F470C Order Process
Ship out your order
Specifications of MZA2010F470C
Internal Part NumberEIS-MZA2010F470C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMZA
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency47 Ohm @ 100MHz
Current Rating100mA
DC Resistance (DCR)800 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - 4 Line Array
Package / Case0804 (2010 Metric), Array, 8 PC Pad
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.024" (0.60mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MZA2010F470C
Related LinksMZA201, MZA2010F470C Datasheet, TDK Corporation Distributor
MZA2010F470C Details Description
Related parts for MZA2010F470C
FERRITE CHIP 60OHM 25% 1206 SMT datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
RECT BRIDGE 3PH 220V 135A E2 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
E-357-14T RING VERSAKRIMP datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 500MW SOD80 datasheet.pdf
DISPLAY 14-SEG RED 2DIGIT CC datasheet.pdf
3 ROW VERTICAL HEADER PRESS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf