Amphenol Aerospace Operations D38999/20WE26HN-LC
D38999/20WE26HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WE26HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN
Datasheet Download
D38999/20WE26HN-LC.pdf
Availability of D38999/20WE26HN-LC
QUANTITY
D38999/20WE26HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WE26HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WE26HN-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WE26HN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WE26HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WE26HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20WE26HN-LC
SOCKET SLD TAB W/CLIP HC2 RELAY datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 15POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 50MA SYNC 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GATE DRVR 16SOIC datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
FAN 12VDC 40X20MM 2WR datasheet.pdf
M801 4C 4#16 PIN RECP THRD datasheet.pdf
1000UF 16V 10X25MM 85C 2500H datasheet.pdf