Amphenol Aerospace Operations D38999/20WF11HC-LC
D38999/20WF11HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WF11HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/20WF11HC-LC.pdf
Availability of D38999/20WF11HC-LC
QUANTITY
D38999/20WF11HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WF11HC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WF11HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WF11HC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WF11HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WF11HC-LC Details Description
Related parts for D38999/20WF11HC-LC
IC REG LDO 12V 0.5A DPAK datasheet.pdf
ESD LAB COAT W/SNAPS TEAL 3XL datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 7A 6V datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
IC REG BCK BST ADJ 1A/2A 20TSSOP datasheet.pdf
1-1/4" INT CORNER 1" BEND IVORY datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 2NH 600MA 100 MOHM SMD datasheet.pdf
XG4 16AWG 19/.0117 7C BRD 600V datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf