Amphenol Aerospace Operations D38999/20WF28PC
D38999/20WF28PC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WF28PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20WF28PC.pdf
Availability of D38999/20WF28PC
QUANTITY
D38999/20WF28PC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WF28PC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WF28PC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WF28PC
Related LinksD38999/, D38999/20WF28PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WF28PC Details Description
Related parts for D38999/20WF28PC
CONN HEADER VERT 64POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 26PIN TIN W/ORS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CORD 18AWG 3COND 3.3' SVT datasheet.pdf
23+23 DIL EXT PIN HDR datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 310MA 1.3 OHM datasheet.pdf