Amphenol Aerospace Operations D38999/20WG41JA-LC
D38999/20WG41JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WG41JA-LC
Brief Description
CONN RCPT 41POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20WG41JA-LC.pdf
Availability of D38999/20WG41JA-LC
QUANTITY
D38999/20WG41JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WG41JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WG41JA-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WG41JA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WG41JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WG41JA-LC Details Description
Related parts for D38999/20WG41JA-LC
CONN HEADER .100 DUAL R/A 16POS datasheet.pdf
TRANS NPN 100V 25A TO247 datasheet.pdf
RES SMD 76.8OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OCTAL LATCH TRI-ST 20-DIP datasheet.pdf
IC RS485 TXRX HALF-DUPLEX 8-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 14POS GOLD datasheet.pdf
HOUSING 16PIN MIL CONN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf