Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ11PA-LC
D38999/20WJ11PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ11PA-LC
Brief Description
TV 11C 2#20 9#10 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20WJ11PA-LC.pdf
Availability of D38999/20WJ11PA-LC
QUANTITY
D38999/20WJ11PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ11PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ11PA-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ11PA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WJ11PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ11PA-LC Details Description
Related parts for D38999/20WJ11PA-LC
Crystal 26.0000MHz 30ppm 13pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IDC CABLE - HSR10S/AE10M/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 1.1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
22 MTE RCPT HSG SR PLAIN .100 datasheet.pdf
RES 62.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf