Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ11PD-LC
D38999/20WJ11PD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ11PD-LC
Brief Description
TV 11C 2#20 9#10 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20WJ11PD-LC.pdf
Availability of D38999/20WJ11PD-LC
QUANTITY
D38999/20WJ11PD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ11PD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ11PD-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ11PD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WJ11PD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ11PD-LC Details Description
Related parts for D38999/20WJ11PD-LC
CAP CER 150PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC +/-12V +/-335MA DIP datasheet.pdf
IC LPDDR SDRAM 2GBIT 168BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
HDM MIDPLANE HSG CUST MARK 72CKT datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 500MW DO35 datasheet.pdf
RES SMD 22.9K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf