SiTIME SIT9001AI-3-18S1
SIT9001AI-3-18S1 picture photo
Mfg. Part Number
SIT9001AI-3-18S1
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 1.8V
Datasheet Download
SIT9001AI-3-18S1.pdf
Availability of SIT9001AI-3-18S1
QUANTITY
SIT9001AI-3-18S1 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9001AI-3-18S1
Internal Part NumberEIS-SIT9001AI-3-18S1
Available Frequency Range1MHz ~ 200MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±1.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)31mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9001AI-3-18S1
Related LinksSIT9001A, SIT9001AI-3-18S1 Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9001AI-3-18S1 Details Description
Related parts for SIT9001AI-3-18S1
FIXED IND 680UH 45MA 28 OHM SMD datasheet.pdf
COVER CIRCULAR 1.15" ID 500PCS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 120V datasheet.pdf
NUT 15/32-32 BR SNZN 562 094 datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6CLCC datasheet.pdf