Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ4HB-LC
D38999/20WJ4HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ4HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS PIN
Datasheet Download
D38999/20WJ4HB-LC.pdf
Availability of D38999/20WJ4HB-LC
QUANTITY
D38999/20WJ4HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ4HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ4HB-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ4HB-LC
Related LinksD38999/2, D38999/20WJ4HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ4HB-LC Details Description
Related parts for D38999/20WJ4HB-LC
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 32VDC 0603 datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 1A TO252-5 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 250V C0G 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
PC TERM BLOCK 10MM 6POS GREEN datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 243VC PLAD datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf