Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZA35HB
D38999/20ZA35HB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZA35HB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 6C 6#22D PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZA35HB.pdf
Availability of D38999/20ZA35HB
QUANTITY
D38999/20ZA35HB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZA35HB
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZA35HB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZA35HB
Related LinksD38999/, D38999/20ZA35HB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZA35HB Details Description
Related parts for D38999/20ZA35HB
BOX ABS BLACK 5.51"L X 2.6"W datasheet.pdf
BACKSHELL DB9 GREY PLASTIC datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TRANS PNP 20V 6A SOT223 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 5MM datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 350MA 900 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 50POS GOLD datasheet.pdf
RES 790 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
AB 2C 2#12 SKT RECP datasheet.pdf
+10V Precision Viltage Reference IC datasheet.pdf