Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZC98SD-LC
D38999/20ZC98SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZC98SD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 10C 10#20 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZC98SD-LC.pdf
Availability of D38999/20ZC98SD-LC
QUANTITY
D38999/20ZC98SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZC98SD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZC98SD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZC98SD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZC98SD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZC98SD-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZC98SD-LC
IC MPU/RESET CIRC 2.00V SC70-4 datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.3A 6DFN datasheet.pdf
Crystal 16.6700MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 25A TO-220AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE 2.5K TSSOP14 datasheet.pdf
FIXED IND 4.3NH 300MA 580 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf