Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZF18PC
D38999/20ZF18PC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZF18PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 18C 14#22D 4#8 TWIN PIN RE
Datasheet Download
D38999/20ZF18PC.pdf
Availability of D38999/20ZF18PC
QUANTITY
D38999/20ZF18PC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZF18PC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZF18PC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZF18PC
Related LinksD38999/, D38999/20ZF18PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZF18PC Details Description
Related parts for D38999/20ZF18PC
JUMPER-H1507TR/A3048R/H1505TR12" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 300KSPS 16-TSSOP datasheet.pdf
HOOK DOUBLE GRIP TEST CONN ORN datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 14POS DR LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A datasheet.pdf
RES SMD 54.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 120/240VAC datasheet.pdf