Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZJ11SN-LC
D38999/20ZJ11SN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZJ11SN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 11C 2#20 9#10 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZJ11SN-LC.pdf
Availability of D38999/20ZJ11SN-LC
QUANTITY
D38999/20ZJ11SN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZJ11SN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZJ11SN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZJ11SN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZJ11SN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZJ11SN-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZJ11SN-LC
CONN HEADER 29POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.63V SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET RF N-CHAN 28V 20W NI-780S datasheet.pdf
RES SMD 1.65KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DAC NANO 16BIT QUAD 10-LFCSP datasheet.pdf
IC 4 TO 20MA TRANSMITTER 8-SOIC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 166.62875MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 12W datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W datasheet.pdf