Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZJ37BB
D38999/20ZJ37BB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZJ37BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 39C 39#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZJ37BB.pdf
Availability of D38999/20ZJ37BB
QUANTITY
D38999/20ZJ37BB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZJ37BB
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZJ37BB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZJ37BB
Related LinksD38999/, D38999/20ZJ37BB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZJ37BB Details Description
Related parts for D38999/20ZJ37BB
CONN HOUSING PAL 3POS 2MM WHITE datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
AMP UNIVERSAL POWER CAP 9P datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 32A 8DFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HEADER 33POS STR .100" TIN datasheet.pdf
FIXED IND 2UH 395MA 400 MOHM TH datasheet.pdf
SR BTS PC CAPT 5 ASY C datasheet.pdf
JFET N-CH 40V 360MA TO-18 datasheet.pdf