Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZJ37HD
D38999/20ZJ37HD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZJ37HD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 39C 39#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZJ37HD.pdf
Availability of D38999/20ZJ37HD
QUANTITY
D38999/20ZJ37HD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZJ37HD
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZJ37HD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZJ37HD
Related LinksD38999/, D38999/20ZJ37HD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZJ37HD Details Description
Related parts for D38999/20ZJ37HD
DIODE GEN PURP 400V 1A MELF datasheet.pdf
IC MPU M680X0 20MHZ 64LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC POWER/BATTERY MGMT 48-QFN datasheet.pdf
RES SMD 8.45 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 37POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 87V 400MW DO35 datasheet.pdf
Connector Header 43 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 24POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN datasheet.pdf
0.4 OHM CMOS, Dual DPDT Switch in WLCSP/LFCSP/TSSOP Packages IC datasheet.pdf