Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZJ61HA-LC
D38999/20ZJ61HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZJ61HA-LC
Brief Description
TV 61C 61#20 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZJ61HA-LC.pdf
Availability of D38999/20ZJ61HA-LC
QUANTITY
D38999/20ZJ61HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZJ61HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZJ61HA-LC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZJ61HA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZJ61HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZJ61HA-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZJ61HA-LC
FIXED IND 68NH 480MA 210 MOHM datasheet.pdf
Connector Header 14 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V Y5V 0603 datasheet.pdf
IC SWITCH SPST 8UMAX datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 649 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf