Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZJ8PN
D38999/20ZJ8PN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZJ8PN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 8C 8#8(TWIN) PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZJ8PN.pdf
Availability of D38999/20ZJ8PN
QUANTITY
D38999/20ZJ8PN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZJ8PN
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZJ8PN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZJ8PN
Related LinksD38999/, D38999/20ZJ8PN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZJ8PN Details Description
Related parts for D38999/20ZJ8PN
POT 200 OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 75MA 17 OHM TH datasheet.pdf
RES MO 1/2W 16 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC VIDEO BUFFER 6DB 6-UDFN datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100 STR TIN datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS VERT TIN T/H datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 12POS .050 SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf