Amphenol Aerospace Operations D38999/24FG11JD-LC
D38999/24FG11JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FG11JD-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/24FG11JD-LC.pdf
Availability of D38999/24FG11JD-LC
QUANTITY
D38999/24FG11JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FG11JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FG11JD-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FG11JD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FG11JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FG11JD-LC Details Description
Related parts for D38999/24FG11JD-LC
EVAL MODULE FOR TPA3001D1 datasheet.pdf
RES SMD 2.26M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMB datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TAS5614PHD datasheet.pdf
RES 511 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 16POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf