Bourns Inc. 4610X-102-472
4610X-102-472 picture photo
Mfg. Part Number
4610X-102-472
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 4.7K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610X-102-472.pdf
Availability of 4610X-102-472
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4610X-102-472 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610X-102-472
Internal Part NumberEIS-4610X-102-472
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610X-102-472
Related Links4610X-, 4610X-102-472 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610X-102-472 Details Description
Related parts for 4610X-102-472
RES SMD 549 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 25PPM DWN SPRD SMD datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 80NS 48TFBGA datasheet.pdf
IC LAN MUX/DMUX 16B TO 8B 42WQFN datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS PIN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG YELLOW 100' datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT datasheet.pdf