Amphenol Aerospace Operations D38999/24FG16JN-LC
D38999/24FG16JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FG16JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24FG16JN-LC.pdf
Availability of D38999/24FG16JN-LC
QUANTITY
D38999/24FG16JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FG16JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FG16JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FG16JN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FG16JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FG16JN-LC Details Description
Related parts for D38999/24FG16JN-LC
RES SMD 6.2KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 16V NP0 0201 datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 266MHZ 620BGA datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
SERVO RELAY UNIT CABLES 1M datasheet.pdf
RES 5.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf