Amphenol Aerospace Operations D38999/24FJ90SA-LC
D38999/24FJ90SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FJ90SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 46C MIXED SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24FJ90SA-LC.pdf
Availability of D38999/24FJ90SA-LC
QUANTITY
D38999/24FJ90SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FJ90SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FJ90SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FJ90SA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FJ90SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FJ90SA-LC Details Description
Related parts for D38999/24FJ90SA-LC
TERM SH LOCK/FORK NYL 22-18AWG#8 datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 6AWG #M5 SOLIS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS CRIMP W/O SOCKET datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 8NS 165CABGA datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 164K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
1500UF 100V 22X45 datasheet.pdf