Amphenol Aerospace Operations D38999/24JD15PD-LC
D38999/24JD15PD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JD15PD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JD15PD-LC.pdf
Availability of D38999/24JD15PD-LC
QUANTITY
D38999/24JD15PD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JD15PD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JD15PD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JD15PD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JD15PD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JD15PD-LC Details Description
Related parts for D38999/24JD15PD-LC
IC RCVR QUAD EIA-422/485 16-DIP datasheet.pdf
SCREWDRIVER SET HEX 6PC datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT WIRE 13POS R/A datasheet.pdf
VARISTOR 36.9V 30A 0603 datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG SMPLX 127UM datasheet.pdf
RES 287 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 800MA 80 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 190MA 850 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf