Amphenol Aerospace Operations D38999/24JD18SD
D38999/24JD18SD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JD18SD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JD18SD.pdf
Availability of D38999/24JD18SD
QUANTITY
D38999/24JD18SD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JD18SD
Internal Part NumberEIS-D38999/24JD18SD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JD18SD
Related LinksD38999/, D38999/24JD18SD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JD18SD Details Description
Related parts for D38999/24JD18SD
LED GREEN DIFF 5X3.5MM RECT T/H datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A TO263-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
SQ BUTTON FOR PBS datasheet.pdf
RES 732K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 26AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
RES 180 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
LIGHT PIPE 1MM 22.0" 4MM DIA datasheet.pdf