Seiko Instruments S-1122B43MC-L9CTFG
S-1122B43MC-L9CTFG picture photo
Mfg. Part Number
S-1122B43MC-L9CTFG
Brief Description
IC REG LDO 4.3V 0.15A SOT23-5
Datasheet Download
S-1122B43MC-L9CTFG.pdf
Availability of S-1122B43MC-L9CTFG
QUANTITY
S-1122B43MC-L9CTFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1122B43MC-L9CTFG
Internal Part NumberEIS-S-1122B43MC-L9CTFG
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output4.3V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.19V @ 100mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6.5V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1122B43MC-L9CTFG
Related LinksS-1122B43, S-1122B43MC-L9CTFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1122B43MC-L9CTFG Details Description
Related parts for S-1122B43MC-L9CTFG
RES SMD 240K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CARD EDGE 62POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CBL TIE LCK ARRW MT NAT 5.32" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf