Amphenol Aerospace Operations D38999/24JE6JN
D38999/24JE6JN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JE6JN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JE6JN.pdf
Availability of D38999/24JE6JN
QUANTITY
D38999/24JE6JN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JE6JN
Internal Part NumberEIS-D38999/24JE6JN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JE6JN
Related LinksD38999/, D38999/24JE6JN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JE6JN Details Description
Related parts for D38999/24JE6JN
RES 16.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 4.096V SC70 datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 256X18 10NS 128QFP datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 20V 10% 1206 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
LSF-SMT 3.81/08/90 1.5SN BK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf