Amphenol Aerospace Operations D38999/24JE6PB-LC
D38999/24JE6PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JE6PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JE6PB-LC.pdf
Availability of D38999/24JE6PB-LC
QUANTITY
D38999/24JE6PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JE6PB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JE6PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JE6PB-LC
Related LinksD38999/2, D38999/24JE6PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JE6PB-LC Details Description
Related parts for D38999/24JE6PB-LC
CONN TERM BLOCK PCB 5.0MM 3POS datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LEVEL Y/G,Y/G datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
MICRO 9 M 24" YEL datasheet.pdf