Amphenol Aerospace Operations D38999/24JF11HC
D38999/24JF11HC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JF11HC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JF11HC.pdf
Availability of D38999/24JF11HC
QUANTITY
D38999/24JF11HC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JF11HC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JF11HC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JF11HC
Related LinksD38999/, D38999/24JF11HC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JF11HC Details Description
Related parts for D38999/24JF11HC
CLAMP CABLE .250/.140 NYLON datasheet.pdf
CONN HOUSING 4POS .156 W/O RAMP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2812 datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 200MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
IC TXRX LIN SAE J2602 8HVSON datasheet.pdf
508 TB RISING CLAMP 180D datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf