Amphenol Aerospace Operations D38999/24JF11SN-LC
D38999/24JF11SN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JF11SN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JF11SN-LC.pdf
Availability of D38999/24JF11SN-LC
QUANTITY
D38999/24JF11SN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JF11SN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JF11SN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JF11SN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JF11SN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JF11SN-LC Details Description
Related parts for D38999/24JF11SN-LC
Crystal 6.1440MHz 30ppm 32pF 100 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 10MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CAP 100MF -20% +80% 5.5V T/H datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 45NS 80LBGA datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.339W SOT963 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IC MEM FIFO 512X9 35NS 32-PLCC datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG SLATE 500' datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR datasheet.pdf
RES 453 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf